O Gravity Blankets

Gravity Blankets je značka záťažových prikrývok, ktoré patria medzi špičku na trhu. Záťažové prikrývky vám privodia pocit duchny starej mamy, vyrobenej z moderných materiálov. Bezpečne vás objímu a pomôžu vám uvoľniť sa. Gravity Blankets sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, na mieru, podľa vašej výšky a hmotnosti.

Záťažové prikrývky využívajú terapeuti po celom svete už desiatky rokov. Pozornosť verejnosti sa k nim však obrátila až nedávno. Môže za to hektický životný štýl, ktorý spôsobil, že stále viac ľudí trápia problémy so spánkom a schopnosťou uvoľniť sa. Jedným z dostupných riešení sú práve záťažové prikrývky. 

Ako fungujú?

Štúdie ukazujú, že ich používanie podporuje vyššiu tvorbu serotonínu a melatonínu. Tie prispievajú k vašej lepšej nálade a dávajú vášmu telu prirodzený signál pre spánok. Záťažové deky zároveň znižujú hladinu “zlého” stresového hormónu kortizolu, vďaka čomu sa dokážete lepšie uvoľniť. Kvalitný celonočný spánok, alebo upokojujúce poobedné zdriemnutie, majú dlhodobé pozitívne účinky pre vaše fyzické aj psychické zdravie.

Vedecké vysvetlenie

Záťažové prikrývky fungujú na princípe tzv. proprioceptívnych podnetov. Ich podstatou je stimulácia hlbokým dotykom. Takéto dotyky terapeuticky pôsobia na tlakové body, ktoré máme rozmiestnené po celom našom tele. Tlaková stimulácia týchto bodov prispieva k zlepšeniu nálady, väčšiemu uvoľneniu a kvalitnejšiemu spánku.

Lepšia produkcia serotonínu a znížená hladina škodlivého kortizolu zároveň pomáha aj pri regulácii krvného tlaku a srdcového tepu.

Login

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

SHOPPING BAG (0)

Added to wishlist!