Časté otázky a odpovede

o Gravity blankets

Čo je Gravity Blanket? 

Gravity Blanket je kvalitná, ručne vyrábaná prikrývka, ktorá môže pomôcť pri poruchách spánku, nepokoji, ale aj vývinových poruchách ako ADHD, Downow syndróm, Aspergerov syndróm alebo autizmus. Naviac môže slúžiť ako užitočná pomôcka používaná pri terapii porúch senzorickej integrácie.

Gravity Blanket telu záťaž distribuuje rovnomerne, čím vytvára pocit jemného, láskyplného objatia. Tým umožňuje telu uvoľniť sa použitím vlastných prirodzených telesných procesov. Klesnú úrovne stresu a úzkosti a vy možete pokojne zaspať a cítiť sa odpočinuto. 

Gravity Blankets sú viac, než len liečebná pomôcka. Majú jedinečný dizajn a sú mäkkou prikrývkou, ktorá môže byť používaná každý jeden deň v roku. 

Ako Gravity Blankets fungujú?

Ako napovedá aj samotný názov, Gravity Blanket nie je obyčajnou prikrývkou. Je vyrobená na mieru podľa výšky a hmotnosti zákazníka. Mierny tlak, spôsobený hmotnosťou prikrývky, má blahodárny účinok na na kĺby, svaly a šľachy. Pomáha ľuďom cítiť sa odpočinuto po telesnej aj duševnej stránke.

Kto stojí za výrobou záťažových prikrývok?

Náš dodávateľ, firma Senso-Rex, vyrába záťažové prikrývky od roku 2013. Vyrábajú sa v Poľsku s použitím sklenených guličiek z Českej republiky a pri všetkých materiáloch vyžadujeme prvotriednu kvalitu. Na Slovensku a v Českej republike je vyhradným dovozcom záťažových prikrývok od tohoto dodávateľa firma Zoras, s.r.o.

Z čoho sú vyrobené paplóny Gravity Blankets?

Balenie obsahuje celoročnú obliečku a paplón.
Celoročná obliečka Gravity Blanket je na jednej strane vyrobená z prešívaného velúru a na druhej má jemnú, minky-flisovú tkaninu. Vnútro je ušité zo 100% organickej bavlny. Mäkkú výplň paplóna tvorí 68% bavlna a 32% polyesterové vlákna.
 

Záťaž paplóna zabezpečujú sklenené mikroguličky vyrábané v Českej republike, všité do pravidelných komôrok po celej ploche prikrývky, aby bola záťaž rozmiestnená rovnomerne. 

Ako prať paplóny Gravity Blankets?

Balenie obsahuje celoročnú obliečku a paplón Gravity Blanket. Obliečky pre Gravity Blankets môžu byť prané pri maximálne 40°C. Prosím, nepoužívajte sušičku ani žehličku, aby obliečky zostali mäkké a prítulné. Ideálne sušenie obliečok je vo vodorovnej polohe, natiahnuté na sušiči. Používajte jemný prací prášok a nepoužívajte bielidlá.
Paplón sa dá prať v práčke pri teplote 30°. Uistite sa, prosím, že hmotnosť a veľkosť záťažovej prikrývky neprekačuje povolené limity vašej práčky. Odporúčame čistenie v čistiarni.

Aký je rozdiel medzi paplónom Gravity Blanket a dekou Senso Rex v našej ponuke?

Paplón Gravity Blanket má mäkkú výplň a je dodávaný spolu s príjemnou a jemnou obliečkou. Paplón prináša pocit duchny starej mamy a je určený na hlboký relax a pokojný nočný spánok. 
Deka Senso Rex neobsahuje mäkkú výplň a odporúčame ju skôr na denný odpočinok a rýchle zkľudnenie pre deti počas dňa. 

ako si vybrať prikrývku

Aká ťažká by mala byť moja Gravity Blanket?

Gravity Blanket by mala vážiť približne 10% z vašej telesnej hmotnosti. Je možné, že časom hmotnosť prikrývky prispôsobíte svojim vlastným preferenciám. V tom prípade si k obliečke môžete dokúpiť len novú náplň.

Pri ktorých diagnózach sa Gravity Blanket odporúča a pri ktorých naopak nie?

Konultácia s doktorom nie je nutná, ak je prikrývka určená pre niekoho s jednou z týchto diagnóz: 

Poruchy spánku, nespavosť, ADD a ADHD, stres, Aspergerov syndróm a autizmus, Syndróm nepokojných nôh, ktorý môže byť spôsobený aj chemoterapiou alebo menopauzou, Úzkosť a panické záchvaty, vnútorné alebo telesné napätie, poruchy senzorickej integrácie, Alzheimer a Parkinson, Demencia 

S doktorom sa poraďte, ak ste tehotná, trpíte cukrovkou alebo ochorením srdca.

vedecké dôkazy

Kde môžem nájsť vedecké dôkazy a výskum, ktorý hovorí o výhodách používania Gravity Blankets?

Záťažové prikrývky využívajú účinky proprioreceptívnych vstupov, ktoré sú tiež známe ako tlaková stimulácia “hlbokým dotykom”, čo je odporúčaná liečebná procedúra stimulujúca hlboké nervové zakončenia v ľudskej pokožke. Táto tlaková stimulácia prispieva k zlepšeniu spánku, nálady aj odpočinku. Prispieva tiež k rýchlejšiemu odbúravaniu stresového hormónu kortizolu a zvýšenej produkcii serotonínu – hormónu šťastia. Pomáha tým k lepšej regulácii trvného tlaku aj tepu.

Aj keď záťažové prikrývky boli v medicínskom prostredí používané už nejaký čas, seriózny vedecký výskum ich zdravotných výhod s nimi začal až nedávno. Doteraz získané výsledky sú veľmi sľubné. Materiály k detailom výskumov v anglickom jazyku nájdete tu:
https://academic.oup.com/sleep/article/30/3/274/2708160

http://www.lorasweightedblankets.com/wp-content/uploads/2016/03/HowToKnowIfWBReallyWorkprintfriendly.pdf

https://www.jscimedcentral.com/SleepMedicine/sleepmedicine-2-1022.pdf

https://gravityblankets.co.uk/wp-content/themes/gravity/files/Deep_Touch_Pressure_Study.pdf

https://gravityblankets.co.uk/faq/where-can-i-find-the-scientific-proof-and-research-that-discusses-the-benefits-of-the-gravity-blanket/

https://gravityblankets.co.uk/faq/where-can-i-find-the-scientific-proof-and-research-that-discusses-the-benefits-of-the-gravity-blanket/

Login

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

SHOPPING BAG (0)

Added to wishlist!